KOSZYK: 0 PRODUKTÓW
JAK DOJECHAĆ ?
Zobacz jak łatwo trafić do
naszych piekarnii. czytaj więcej
NAPISZ DO NAS

O NAS

          Firma FPHU Sybilla Szmidt, usytuowana w Pyskowicach, to owoc rodzinnej miłości do szlachetnego rzemiosła piekarniczo-cukierniczego i efekt ogromnej pasji towarzyszącej jego kultywowaniu. Powstanie zalążków naszej rodzinnej firmy datuje się na rok 1932 w miejscowości Ziemięcice koło Gliwic. Jest to firma wielopokoleniowa, dziedziczona z dziada - pradziada. W roku 1984 działalność przejęta została z rąk Rodziców wraz z najlepszymi wzorami wykonywania rzemiosła, zaczynając nowy rozdział swego istnienia jako: FPHU Sybilla Szmidt. Na początku produkcja w Pniowie, obecnie główna siedziba firmy z jej trzonem produkcyjno-transportowo-zarządczym zlokalizowana jest w Pyskowicach - mieście na Górnym Śląsku, w którym cech piekarzy należy do najstarszych , a mistrzowie piekarscy do osób poważanych w mieście. Zaświadczają już o tym dokumenty z 1421 i 1586 r. oraz późniejsze. Tak odległe czasowo umocowanie historyczne rzemiosła w Pyskowicach, z którym związaliśmy nasze życie, po trosze onieśmiela, ale przede wszystkim - specyficznie zobowiązuje. Piszemy niejako dalszy ciąg historii. Maleńką jej kartę. Dewizą naszego działania jest harmonijne łączenie w wykonywaniu profesji najlepszych tradycji z nowoczesnością. Marzy nam się, by walory smakowe naszych wyrobów, przepojone duchem tradycji oraz pasją z jaką je wytwarzamy i zaczarowana w nich radość życia - emanowały na Państwa. I, aby przyczyniały się one do wywoływania nastroju inspirującego Państwa do kształtowania indywidualnej tradycji sposobu spędzania czasu wolnego - z nieodłącznym, szczególnym urozmaiceniem. Rozumiemy je jako - niezapomniane rozkosze podniebienia, gwarantowane przez naszą firmę.

Zapraszamy serdecznie do naszych punktów handlowych w Pyskowicach, Gliwicach, Toszku i Zabrzu oraz do stoisk tworzonych z okazji uroczystości i imprez organizowanych dla lokalnych społeczności.

radość życia ukryta:
  • w tradycyjnej recepturze pieczywa
  • w tworzeniu wyjątkowego smaku lodów
  • w bogactwie i finezji wyrobów cukierniczych
  • w niezapomnianym aromacie kawy

                              radość życia ukryta w smaku
Uczestniczymy w programie
Promujemy ciasta odpowiadające najnowszym trendom świadomego odżywiania się, które zachowują wszelkie walory smakowe tradycyjnych wypieków, a przy tym zawierają moc wartościowych składników. Promujemy ciasta odpowiadające najnowszym trendom świadomego odżywiania się, które zachowują wszelkie walory smakowe tradycyjnych wypieków. Czytaj więcej